środa, 2 grudnia 2015

Skype - plusy i minusy



Aplikacja Skype:

- aplikacja pozwala nam na wykonywanie połączeń głosowych i video rozmów, również wysyłanie wiadomości tekstowych oraz plików między użytkownikami zarejestrowanymi w aplikacji
- aplikacja oferuje usługi płatne w postaci możliwości nawiązania połączeń telefonicznych
- umożliwia udostępnianie pulpitu innego użytkownika

Plusy i minusy
- PLUSY: bezpłatna możliwość nawiązywania połączeń za pomocą łącza internetowego, możliwość zobaczenia rozmówcy, jeśli posiada się kamerę,
- MINUSY: wtrzeba wykupić konto premium, żeby korzystać z bardziej zaawansowanych usług (videokonferencja), częste problemy techniczne (przerywanie obrazu, rozmowy lub całego połączenia), duże zużycie pamięci, aplikacja często zgłasza błąd i wyłącza się;
- CO ZMIENIĆ?: optymalizacja zużycia pamięci

Autor: Alicja Kołbuc, Kinga Kancir, Darek Pieniążek

WhatsApp - plusy i minusy. Opis aplikacji


Whatsapp - komunikator do kontaktów między dwoma lub więcej telefonami podłączonymi do internetu, pozwala na przesyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, zdjęć i filmików drugiej osobie lub grupie osób, do których oczywiście mamy nr telefonu. Pozwala na udostępnienia statusu lub lokalizacji, w której obecnie się znajdujemy.





PLUSY:

+ można wykonywać polaczenia przez whatsapp
+ szybka, latwa w obsludze aplikacja
+ przesylanie zdjęć czy filmikow trwa pare sekund, nie tak długo jak przesylanie mms
+ można tworzyć czaty z wieloma osobami
+ nie potrzebuje dużo miejsca na telefonie
+ nie wymaga konta na fb
+ w aplikacji nie ma reklam
+ działa na wszystkich platformach- android, ios, blackberry
+ jest bardziej dopracowany niż Messenger (mniej błędów w użytkowaniu, np. Messenger pokazuje ze jest nieodczytana wiadomość a tak naprawdę wszystkie są odczytane)
+ działa bez problemu ze wszystkimi polskimi sieciami komórkowymi, z zagranicznymi również
+ pojawiają się tez rozne podróbki zrobione pod whatsapp, pokazuje to ze jest to dobrze dopracowana aplikacja, typu viber
+ użytkownicy sa zadowoleni z tej aplikacji
+ kontakt za granice bez kosztów

MINUSY:


- potrzebny jest dostęp do internetu żeby korzystać z aplikacji
- aplikacja jest przez rok darmowa, potem wymaga zapłaty za korzystanie
- pobiera tylko kontakty z telefonu
- jest to tylko aplikacja na smartfony
- jest trochę podobny do gg (status, widoczność)
- po przejęciu whasapp przez fb jest coraz mniej użytkowników
- mało znana aplikacja
- nic się nie ukryje przed whatsapp (jeżeli raz wejdziemy na whatsapp, to nasi znajomi będą widzieć, o której byliśmy dostępni, konkretna data i godzina)



USPRAWNIENIA:

-whatsapp mógłby pobierać kontakty także z facebooka
-można wprowadzić wideorozmowy
-wycofać opłatę za korzystanie z aplikacji
-wprowadzić możliwość instalacji na innych mobilnych urządzeniach (tablet, laptop)
-bardziej rozpowszechnić, tak jak Messenger



Patrycja Szafrańska, Basia Ciesielska

Najważniejsze aplikacje mobilne do nawigacji


1) Yanosik - bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne łącząca w sobie opcje CB radia i nawigacji w jednym. Aplikacja umożliwia wysyłanie przez każdego z użytkowników programu wybranych sytuacji na drodze, takich jak patrole policyjne, kontrole prędkości, wypadki i nieoznakowane radiowozy. Za pośrednictwem GPS lokalne informacje są przekazywane innym użytkownikom aplikacji. Wraz z rozwojem wprowadzono szereg udogodnień, m.in. funkcję nawigacji, rangi wiarygodności użytkowników, system wiadomości oraz podziękowań. Od niedawna Yanosik zaczął korzystać z danych OpenStreetMap.
Screen z aplikacji Yanosik dla systemu iOS.

2) Google Maps - serwis internetowy oraz bezpłatna aplikacja mobilna umożliwiająca wyszukiwanie obiektów, oglądanie map i zdjęć lotniczych powierzchni Ziemi. Istnieje od 2005 roku. Jest darmowy dla indywidualnych użytkowników na użytek własny. W przypadku określania nazw krajów czy terytoriów Google stosuje się przede wszystkim do standardu ISO 3166. Autorami map w serwisie jest wiele zewnętrznych firm, w tym Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych.

Screen z aplikacji Google Maps dla systemu iOS.

3) Rysiek - darmowa aplikacja mobilna, która ostrzeże nas przed fotoradarem, kontrolą drogową, nieoznakowanym patrolem policyjnym. Dowiemy się z niej o wypadkach, niebezpiecznym miejscem, aktualnymi warunkami atmosferycznymi, a także remontem, czy też przed zamkniętym odcinkiem drogi. Rysiek korzysta z technologii Community CB. Jest to rozwiązanie opracowane przez NaviExpert, które łączy zgłoszenia od użytkowników oraz dane z nasłuchu CB radia oraz internetu. Dane z nasłuchu oraz monitoringu są weryfikowane i wprowadzane ręcznie do systemu ręcznie przez pracowników NaviExpert. Dzięki temu mamy w aplikacji dość pokaźny zasób informacji o tym co dzieje się przed nami na drodze. Dodatkowym udogodnieniem wprowadzonym wraz z rozwojem jest wideorejestrator. Jest to bardzo przydatne narzędzie w codziennym podróżowaniu.

Screen z aplikacji Rysiek dla systemu iOS.

4) MapaMap – nazwa polskiego oprogramowania do nawigacji GPS przeznaczonego dla urządzeń mobilnych pracujących na systemie Windows Phone oraz Android. Od niedawna także dla smartphonów z systemem iOS. Dane kartograficzne wykorzystywane w systemie nawigacyjnym MapaMap dla terytorium Polski pochodzą z zasobu mapowego IMAGIS S.A., natomiast mapy dla Europy dostarczane są przez firmę TomTom.


Screen z aplikacji MapaMapPL dla systemu iOS.

Autor: Jakub Soldatke.

Aplikacje łączą ludzi

Dziś by poznać ludzi nie trzeba wychodzić z domu, wchodzić na internetowe fora czy chaty. Do tego wystarczy jedna aplikacja.

Najpopularniejsza aplikacją tego typu jest Tinder. Dzięki niej możemy poznać nowych przyjaciół, miłość lub romans. Za pośrednictwem portalu Facebook, uzyskuję ona nasze danę jak imię, wiek, zainteresowania(polajkowane strony) i wybrane przez nas zdjęcia. Działa ona podobnie jak pierwsza wersja Facebook’a. Jest to niezwykle prosta w obsłudze aplikacja. Podajemy swoje kryteria, czyli jaka płeć nas interesuję, jaki przedział wiekowy i zakres odległości od naszej lokalizacji. Po ustawieniu naszych preferencji, aplikacja wyszukuje osoby w pobliżu. Teraz mamy 3 opcję do wyboru. Dajemy „Like” czyli, że chcemy porozmawiać lub spotkać się z tą osobą. Jeżeli osoba, którą polubimy, również nas polubi, otwiera nam się okienko chatu, jeśli nie, no cóż, może następnym razem. Drugą opcją jest „Super Like”. Jeżeli użyjemy go na jakiejś osobie, to mimo tego, że dana osoba nas wcześniej nie zlajkowała, dostanie komunikat o tym, że jesteśmy nią zainteresowani. Trzecia opcja, to opcja wciąż niedostępna na Facebooku-u czyli „disslike”. Jeżeli osoba nie odpowiada naszym kryteriom, po prostu ignorujemy ją i dajemy „disslike”.



Do zdjęć często dodawane są krótkie opisy. Często użytkownicy Tinder’a podają swój nick do aplikacji Snapchat. Tinder wprowadził możliwość łączenia naszego profilu na Tinderze z Instagramem. Daję to możliwość zobaczenia więcej zdjęć danej osoby, gdyż w samym Tinderze jest to ograniczona ilość. Co ważne, aplikacja jest darmowa. Można jednak wydać na nią parę groszy na wersję Tinder Plus. Dzięki niej użytkownicy będą mogli zmieniać swoje położenie w dowolnym momencie, cofnąć wybór(gdy niechcący dało się like’a lub disslike’a), cieszyć się tinderem bez reklam oraz nieograniczoną ilością likeów.

Autor: konradpogo94