środa, 26 października 2016

CM QuickPic, Hangouts i OneDrive (Android, iOS, Mac i PC) - aplikacje, ułatwiające życie [DUŻO ZDJĘĆ]

W dzisiejszych czasach każdy ma smartphone'a i laptopa lub komputer stacjonarny. Mimo postępu technologicznego nie są one niestety wolne od wad. Co zrobić, żeby, w razie awarii, nie stracić wszystkich danych i łatwo je odzyskać? A może chcesz mieć wszystkie pliki pod ręka? Przedstawiam kilka propozycji aplikacji, które rozwiązują te problemy.








(Źródło : http://thekingrootapk.com)


QuickPic (pobierz na Androida) - kiedy lubisz upamiętniać różne momenty swojego życia na fotografiach, cenisz sobie komfort użytkowania aplikacji, porządek w folderach, a przy okazji chcesz mieć pewność, że nie stracisz zdjęć podczas awarii telefonu, ta aplikacja jest dla Ciebie idealna.

Opis aplikacji na GooglePlay jest niezwykle trafny i prosty. Bez naciągania i trików marketingowych - sama prawda.


Szybki, lekki i nowoczesny! Kochany przez ponad 10 milionów użytkowników [...] jest najlepszą alternatywą [...], zaprojektowaną do zarządzania Twoimi ulubionymi zdjęciami. Waży znacznie mniej niż inne galerie zdjęć, a jednak gwarantuje więcej korzyści z użytkowania niż każda z nich.

Na początek aplikacja daje możliwość wyboru motywu. Można wybrać praktycznie każdy kolor, od białego, przez różne odcienie szarości, po wszystkie kolory tęczy.

Na stronie głównej wyświetlane są foldery zdjęć z telefonu oraz folder ze zdjęciami, które już wylądowały na chmurze (na serwerach Amazon S3)Darmowa przestrzeń w chmurze to 2GB.
Dzięki opcji "Chwile" można też ustawić stronę główną tak, by zamiast folderów, wyświetlały się daty z wszystkimi zdjęciami i filmami wykonanymi w danym dniu.



(Źródło: screenshoty z prywatnego konta)

W ustawieniach pojawia się wiele różnych kategorii opcji, w której każda daje możliwość spersonalizowania praktycznie każdego elementu aplikacji... pozwala też ustawić hasło, jeśli nie chcesz, by Twoje zdjęcia i filmy trafiły w niepowołane ręce.





Dodatkowo aplikacja zawiera wbudowany edytor zdjęć, który pozwala na obracanie, zmniejszanie, przycinanie i ustawianie jako tapetę w najwyższej rozdzielczości.

W menu jest także zakładka "500px". Jest to zbiór inspirujących, najlepszych, najbardziej popularnych lub dopiero zyskujących popularność zdjęć z danego dnia. Aplikacja daje do nich bezpośredni dostęp. Zamiast wpisywania nazwy strony w wyszukiwarce i ładowania każdego zdjęcia z osobna, wystarczy je otworzyć w galerii.




Zalety: 
  • kolorowe motywy i nowoczesny design
  • ochrona zdjęć i filmów dzięki możliwości ustawienia hasła
  • zaawansowane funkcje zarządzania plikami, sortowanie, zmiana nazwy, tworzenie folderów, przenoszenie/kopiowanie itd
  • obsługuje różne albumy online, takie jak Picasa, Google Drive, Dropbox, Flickr, OneDrive, Box, Amazon, Yandex, 500px, OwnCloud, Samba i wiele innych
  • obsługuje formaty: jpg, jpeg, jps, png, gif, bmp, wbmp, mpo, webp, 3gp, 3gpp, 3g2, avi, mp4, mkv, mov, m4v, mpeg, asf, divx, flv, k3g, mpg, m2ts, mts, rm, rmvb, skm, ts, wmv, webm
Wady:
  • tylko 2 GB bezpłatnej przestrzeni w chmurze
  • brak filtrów w edytorze
  • za szybko kopiuje zdjęcia na dysk, przez co trzeba później czyścić chmurę z niepotrzebnych screenów lub rozmazanych, nieudanych zdjęć
Ogólna ocena 8/10






(Źródło: http://thenextweb.com)




Jeśli irytuje Cię ciągłe zacinanie się Skype'a, jego przestarzała forma i brak innowacji, Google Hangouts jest dla Ciebie doskonałą alternatywą. To połączenie Skype'a z Messengerem i starym, dobrym Gadu-Gadu, w nowym, inteligentnym i uporządkowanym wydaniu.

Co takiego jest w Hangoutcie (link do pobrania na Androida), co czyni go lepszym od innych komunikatorów? To takie niewielkie rzeczy, banały, które w ogólnym rozrachunku czynią naprawdę wielką różnicę. Na Hangoutcie przede wszystkim można tworzyć wideorozmowy, w której uczestniczy wiele osób za darmo, co nie jest możliwe ani na Messengerze, ani Skype'ie. 

Dodatkowym plusem jest możliwość stworzenia grupy, spersonalizowanej, zamkniętej, z własną nazwą, gdzie nie trzeba dodawać za każdym razem od nowa kilkunastu osób lub akceptować po kolei każdego, kto poprosi o dołączenie - jeśli jesteś w grupie, dołączasz kiedy chcesz, bez czekania na dodanie czy akceptację. 





W menu możesz wejść w ustawienia konta, w ustawienia aplikacji, sprawdzić zaproszenia czy napisać swój unikalny, oryginalny opis... Lub po prostu powiadomić, że zaraz wracasz ;)





W rozmowie natomiast, poza normalną rozmową głosową lub wideorozmową, można wysyłać zdjęcia, emotikony, filmy, naklejki i aktualną lokalizację. Poza tym można zarządzać osobami w grupie, zarchiwizować rozmowę, opuścić grupę lub dodać skrót grupy na ekranie głównym telefonu.




Google stworzyło bardzo przejrzysty opis aplikacji i sympatyczny filmik:





Zalety: 
  • płynna, dobra jakość rozmów
  • automatyczne dołączanie do trwającej rozmowy
  • nowoczesny design, opcje, do których przyzwyczaił nas Messenger
  • nieograniczona ilość osób w konwersacji
  • istnieje w wersji desktopowej
Wady:
  • konieczność posiadania konta Google
  • działa tylko na Androidzie, iOSie (piracko na innych platformach)
  • nie ma opcji wyświetlania kto jest aktualnie dostępny

Ogólna ocena 7,5/10




(Źródło: http://www.droid-life.com)



OneDrive to aplikacja, dzięki której wszystkie pliki z Androida, telefonu z systemem Windows 10, Maca lub PC masz w zasięgu ręki. Automatycznie, z każdej platformy, przesyła na Twoje konto wszystkie zrobione zdjęcia, stworzone dokumenty, nakręcone filmy i inne pliki.

Aplikacja OneDrive (na Androida i na WindowsPhone) daje wiele możliwości oraz poprawia komfort pracy. Pozwala na przykład przygotować się do prezentacji w pociągu, bez konieczności brania ze sobą laptopa, pendrive'a, przenoszenia i kopiowania plików - aplikacja wszystko robi za nas w momencie zapisania pliku. Obsługuje Worda, Excela, PowerPointa i OneNote'a.



Źródło : pclab.pl


Aplikacja jest bardzo intuicyjna, ma proste menu i pozwala udostępniać pliki z dysku, albumy ulubionych zdjęć i klipy wideo innym osobom.





Wszystkie pliki są oczywiście posortowane według daty lub albumów. Dodatkowym ułatwieniem w znajdowaniu fotografii jest automatyczne tagowanie, szukając więc zdjęcia z poprzedniego roku nie trzeba przechodzić przez wszystkie fotografie, tylko wejść w odpowiednią kafelkę z tagiem.




Zalety: 
  • synchronizacja plików między urządzeniami
  • automatyczne tworzenie kopii zapasowej plików
  • 100 GB bezpłatnej przestrzeni w chmurze
Wady:
  • brak

Ogólna ocena 10/10


MK


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz