niedziela, 15 stycznia 2017

Instagram, Blix i Uber czyli podstawowe aplikacje mobilne przydatne na co dzień!

   Wielu z nas się zastanawia, jakie to było życie bez "apek" w naszym smartphonie. Przeglądanie ofert ulubionych sklepów czy zamawianie taksówki przez Internet kiedyś było nie do pomyślenia - dziś to normalność, którą tworzą poniższe aplikacje. 

źródło: Google Play




źródło własne


Instagram


Aplikacja coraz bardziej popularna w Polsce. Jak podaje infosocialmedia.pl, zarejestrowanych jest ponad 500 mln użytkowników, natomiast 300 mln z nich odwiedza go codziennie! Ten serwis, służący głównie do przesyłania zdjęć, króluje wśród podstawowych aplikacji w naszych smartphonach. Obserwujemy tylko wybrane przez nas profile, gdzie nasz może być oczywiście publiczny bądź prywatny. Jeśli decydujemy się na ten pierwszy, wielu obserwatorów możemy zyskać dzięki hashtagom dodawanym pod zdjęciami. 


Plusy:
Jedną z podstawowych zalet aplikacji jest szybkie dodawanie zdjęć. 40 różnych filtrów dla niektórych użytkowników jest bezsensowne, jednak dla większości mocny pozytyw tej aplikacji. Publikować możemy również nie tylko zdjęcia, ale również filmy. Te, dodawane za pomocą tego serwisu nie mogą przekroczyć 1 minuty, przez co nie musimy poświęcać dużo czasu na ich oglądanie. Łatwa, przyjemna obsługa dodatkowo wpływa na korzyści płynące z tego medium. 
źródło własne

Minusy:
Największym minusem jest Instagram Stories, czyli bezmyślna kopia Snapchatu. Jedna aplikacja, która przejawia się w drugą, zatraca pierwotny jej cel. Kolejnym minusem może być kwadratowy format zdjęć, który ogranicza publikowane tam treści. Problemy często występują również z lokalizacją, ponieważ nie zawsze aplikacja "współpracuje" z naszym GPS'em i przez to nie możemy dodać jej do zdjęcia. Obecnie już nawet ręcznie nie możemy wpisać lokalizacji. 















źródło: Google Play



Blix


Ceniąc oszczędność w swoim życiu, nie można pominąć tej aplikacji. Szczególnie jeśli jesteśmy łowcami wyprzedaży. Blix to najpopularniejsza aplikacja mobilna do przeglądania promocji. W ciągu krótkiej chwili możemy zapoznać się z aktualnymi ofertami wielu popularnych sklepów, restauracji czy punktów usługowych, takich jak: Biedronka, Carrefour, Nc+ czy McDonald's.



źródło własne

Plusy:
Zdecydowanie najlepszy wśród tego typu aplikacji. Bardzo prosta obsługa, wystarczy, żę wybierzemy interesujący nas sklep i przeszukujemy konkretne produkty dostępne w jego ofercie. Dodatkowo na wygodę wpływa to, że możemy zaznaczyć dane sklepy, a gdy tyko pojawią się ich nowe gazetki, dostajemy powiadomienie na naszego smartphone'a.
źródło własne




Minusy:
Tu nie można zbyt wiele powiedzieć. Aplikacja spełnia swoją rolę, jednak można byłoby popracować nad lepszą rozdzielczością. W niektórych gazetkach po przybliżeniu widać jeden wielki zlepek pikseli.

















Uber

Wielu, szczególnie młodych ludzi nie wyobraża sobie innego przejazdu taksówką niż właśnie Uberem. Czym jest ta aplikacja? Otóż w skrócie służy ona do zamawiania tego nowego rodzaju taksówek. 



źródło własne

Plusy:
Tutaj możemy powiedzieć tak naprawdę wszystko. Wystarczy jedno kliknięcie i po sprawie. Zaznaczamy adres lub miejsce na mapie skąd zamawiamy przejazd i gotowe. Ukazuje nam się czas oczekiwania na kierowcę, możemy go również śledzić na mapce. Możemy również wybierać z kim tak naprawdę chcemy jechać, Bezgotówkowe transakcje czy niskie ceny to zalety bardziej samego przedsiębiorstwa niż aplikacji, ale tutaj jedno z drugim się łączy. Dużym plusem jest możliwa wycena przejazdu, nim zamówimy Ubera. To z pewnością pozwoli nam się zorientować i oszacować cenę. Po podróży możemy ocenić przejazd i konkretnie zaznaczyć, co nam się podobało bądź nie. 

źródło własne


Minusy:
Czasem źle przedstawiona jest lokalizacja danego pojazdu, przez co następuje konieczność skontaktowania się z kierowcą. Dużym minusem są tzw. ceny dynamiczne, czyli "mnożnik cen". Dzieje się tak w przypadku, gdy np. dużo pasażerów stara się zamówić pojazd w jednym czasie w danym miejscu. Ceny wtedy mogą ulec zmianie, a nawet wzrosnąć kilkukrotnie, o czym rzecz jasna zostaniemy odpowiednio wcześnie poinformowani. Kolejnym i trzecim minusem jest fakt, iż kierowca Ubera nie musi posiadać licencji taksówkarza, dlatego nigdy nie wiemy, jakie jest tak naprawdę doświadczenie danego kierowcy.


POBIERZ [link]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz